Genetyki

Go down

Genetyki

Pisanie by Mistrz Gry on Wto Lip 09, 2013 5:51 pm


Są tutaj opisy każdej z genetyk i umiejętności, a pod spodem lista wolnych wakatów. Jeżeli przy kropce nie ma imienia i nazwiska, to znaczy, że jest wolne miejsce. Nie przewidujemy większej ilości miejsc, ponieważ w sadze HP nie roiło się od czarodziejów z takimi uzdolnieniami, lecz były rzadkością.
Aby uzyskać genetykę należy napisać podanie w osobnym wzorze karty postaci w którym zawrze historię nabycia umiejętności, bądź genu, opis jak postać radzi sobie z genetyką, jak uczyła się nad nią panować, jak ją wykorzystuje i jakie są tego konsekwencje.


Wilkołak

Istota magiczna występująca na całym świecie. Z wilkołactwem można się urodzić, lecz również można go nabyć. Nie występuje to nigdy dobrowolnie. Podczas przemiany w krwiożerczą bestię, podczas każdej pełni księżyca, wilkołak kąsa i rani ludzi, a tych przeklętych ran nie można wyleczyć. Osoba z takimi ranami staje się wilkołakiem i co miesiąc traci świadomość, przemieniając się w bestię. Wilkołaki jako nieliczne z magicznych stworzeń atakują wyłącznie ludzi, lecz rzadko zabijają. Podczas przemiany mają charakterystyczny wygląd. Upodabniają się do wilka, jednakże są odeń większe i silniejsze. Mają wydłużone kończyny, które pozwalają powalić przeciwnika, długi pysk i ostre jak brzytwa kły oraz krótką sierść. Stoi na dwóch kończynach, jednakże zupełnie nie przypomina człowieka, od którego nie różni się w czasie innym niż pełnia.

Animag

Ta umiejętność nie jest przekazywana genetycznie, może ją nabyć każdy czarodziej. No, może nie każdy, gdyż wymaga to wielu lat ciężkiej pracy i praktyki, coby uniknąć komplikacji podczas przemiany. Animag jest to osoba, która w każdej chwili może zmienić się w zwierzę. Nie we wszystkie naturalnie, tylko w jedno, zawsze wyglądające tak samo. Każdy animag ma obowiązek zarejestrować to w Ministerstwie Magii, inaczej, gdy wyjdzie to na jaw, zostanie ukarany.

• Samuel Delaware (ryś)
Metamorfomag

Tej umiejętności nie można się nauczyć, z nią trzeba się po prostu urodzić. Najczęściej jest przekazywana genetycznie, jednakże znane są nieliczne przypadki wystąpienia tej umiejętności nagle w rodzinach czarodziejów. Metamorfomag może w każdej chwili dowolnie zmieniać swój wygląd, jednak przy silnych wstrząsach emocjonalnych może dojść do zaburzeń w metamorfozach i nie można przemienić się całkowicie, bądź nawet częściowo.

Wile

Są to kobiety, które hipnotyzują mężczyzn swoim wyglądem i tańcem. Zasiedlają lasy, góry i jeziora. Potrafią dowolnie zmieniać postać. W formie zwierzęcej mogą ukazać się jako łabędzie, konie, sokoły, węże albo wilki, najbardziej jednak kuszące i niebezpieczne są pod postacią pięknych młodych kobiet o długich, białozłotych, spływających na ramiona włosach, lśniącej skórze, ubranych w mgliste szaty i pląsających w blasku księżyca. W chwilach złości zmieniają się nie do poznania, bowiem ich twarze wydłużają się w pokryte łuskami, ostre dzioby, a z ramion wyrastają skrzydła. Kiedy zaczynają tańczyć mężczyźni zupełnie tracą rozum i zaczynają tańczyć wraz z nimi dopóki, dopóty nie padną z wycieńczenia. Wile potrafią jednak być dobre dla ludzi i dzielić się z nimi swą wiedzą medyczną, lecz są bardzo gwałtowne. Mimo to mogą łączyć się z ludźmi w pary i wychowywać dzieci bez większej szkody dla swego gatunku. Pamiętajmy, że dziecko wili i człowieka, jest półwilą i nie ma umiejętności zmieniania się w dowolne zwierzę. Im bardziej rozrzedzona jest krew wili, tym mniej dziecko ma jej cech.

Wilowate:
Wężouści

To niezwykle rzadka umiejętność, która ujawnia się w rodzinach, które są odległymi potomkami Salazara Slytherina. Gen ten ujawnia się bardzo, ale to bardzo rzadko i nie uznawany jest za powód do dumy, lecz za przejaw związania się z czarną magią.

•  Lord Voldemort
• Harry Potter
avatar
Mistrz Gry
Admin

Pochodzenie : Walia
Różdżka : xxx

Zobacz profil autora http://bledny-rycerz.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach